Sklo

Použitím kvalitných izolačných dvojskiel a trojskiel je možné vytvárať rôzne varianty zasklenia. Dajú sa použiť skla vzorované, tepelno izolačné (reflexné), absorbčné a bezpečnostné. Tepelno izolačné schopnosti výrobku sú vyjadrené hodnotou súčiniteľa prestupu tepla “k” (W/m2.K). Hodnota súčiniteľa prestupu tepla s úpravou pokovovaním a argónom má hodnotu k=1,1. Pri trojskle sa K= 0,7 Koeficient k udává tepelné stráty, které sú spôsobené pri prenose tepla medzi ohriatým vnútorným priestorom budovy a chladnejším vonkajším prostredím.

trojsklo dvojsklo

 Izolačné sklá a ich použitie

Izolačné sklá sa používajú na zasklievanie otvorových konštrukcií stavieb, a to pre priaznivé tepelno a zvukovoizolačné vlastnosti. Dôležitými veličinami pri izolačnom skle sú súčiniteľ prechodu tepla Ug, ktorý predstavuje mieru straty tepla z priestoru W/m2.K a celková priepustnosť slnečného žiarenia g, ktoré sa dostáva cez okná do interiéru. Kombinácia skladby skiel dovoľuje zvýrazňovať prednosti rôznych typov skla a vyhovieť rôznym funkčným vlastnostiam.

 

Štandardné izolačné dvojsklá

Štandardné izolačné dvojsklo sa skladá z dvoch sklenených tabúľ skla pričom jedna z tabúľ je opatrená povlakom z mikroskopických ušľachtilých kovov a kovových oxidov. Tieto vrstvy zlepšujú úžitkové vlastnosti tepelnej izolácie a protislnečnej ochrany izolačného dvojskla.

 

Štandardné izolačné trojsklá 

V dnešnej dobe, keď ceny palív a energií stále rastú, je dobré zamerať pozornosť na prostriedok, ktorý nám náklady na túto spotrebu značne zníži. Izolačné trojsklo je veľmi úspešným riešením úspory tepla v nami ponúkanom sortimente. Svoje uplatnenie nájdu najmä pri nízkoenergetických, pasívnych domov a ďalej u tých zákazníkov, ktorí vyžadujú len tie najlepšie tepelnoizolačné parametre.

Výhody izolačného skla

  • znižuje náklady na vykurovanie
  • znižuje zaťaženie životného prostredia emisiami oxidu uhličitého
  • zabezpečuje príjemnú klímu v byte, ako aj v blízkosti okien
  • ochraňuje Vás i Vašich blízkych pred úrazom v dôsledku prasknutia skla
  • redukuje hluk
  • ochraňuje dom pred nevítanými návštevníkmi
  • zabezpečuje ochranu pred slnečnými lúčmi

1.Dubová kôra

1 dubová kôra

2.Dubová kôra bronz

2 dubová kôra bronz

3.Delta číra

3 delta číra

4.Delta bronz

4 delta bronz

5.Chinchila

5 chinchila

6.Chinchila bronz

6 chinchila bronz

7.Kathedral

7 kathedral

8.Master

8 master

9.Master point

9 master point

10.Satinovo mate

10 satinovo mate

11. Antelio bronz

Antelio bronz

12. Konfeta

Konfeta

komp-sk.sk
Naša firma sa špecializuje na výrobu eurookien a eurodverí. Zakúpili sme technológie, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na kvalitu a estetiku. Dnes je naším hlavným mottom "Spokojný zákazník", pretože len spokojný zákazník poskytne kladné referencie a posunie nás vpred.
Nájdete nás
vns
Kontakt
Meno: Mário Komár
Adresa: Nálepkova 162/21
98552 Divín
Tel.č.:0903 556 006
0903 261 741
0902 119 110