Kovanie a kľučky

Eurookná

Celo obvodné kovanie SIEGENIA-AUBI má dlhú životnosť, funkčnosť a bezpečnosť,  umožňuje otváravé , sklopné , otváravo-sklopné alebo sklpno posuvné otváranie eurookna, vyznačuje sa ľahkým nastavením vo všetkých smeroch   Všetky viditeľné prvky kovania sú chránené krytkami v rovnakom farebnom prevedení ako okenné kľučky.

images

Okenné kľučky

 
Okenné kľučky sú dodávané v štvorpolohovom prevedení. Sú vyrobené zo zliatin kovov a hliníka. Farba je nanášaná eloxovaním. Tvar štítku okennej kľučky je hranatý. V sortimente sú zahrnuté aj uzamykateľné okenné kľučky, ktoré zabezpečujú vyššiu formu bezpečnosti.

Okenná kľučka s kľúčikom

  • každé okno s celoobvodovým kovaním so štvorhranom je možné vybaviť uzamykacou kľučkou
  • umožňuje zablokovať chod okna svojím uzamknutím tak, že ju nie je možné pootočiť a následne otvoriť okno
  • pokiaľ sa rozbije sklo na okne, tak znemožňuje pootočenie kľučky a následné otvorenie celého okna
  • keď nechceme, aby dieťa otvorilo okno
  • keď nechceme, aby dieťa zatvorilo okno
  • uzamknutie kľučky je jednoduchým stlačením vložky
  • odomknúť kľučku je možné iba pomocou kľúčika

kľučky

Eurodvere

agb-str-uprava

Pre štandardné vchodové euro-dvere z dreva používame 5 bodové zámky AGB, 4 otočné roľničky umožňujú ľahké a komfortné uzamykanie čo zaručí dlhú životnosť zámku a bezproblémový chod.

agb-z-ts-securitop

Technický popis:
Zámky AGB pre vchodové dvere v dvoch prevedeniach:
uzamykanie kľúčom
uzamykanie kľučkou

Z-TS
• kľúčom sa zaistia a uzamknú
• kľúčom sa odistia a odomknú

G-TS
• odistenie a zaistenie kľučkou
• odomknutie a zamknutie kľúčom

Strieborná povrchová úprava

 

Dverové 3D závesy

Bezpečnosť dverí zvyšujú kvalitné 3D závesy AGB 16 mm 3D , ktoré sú pri otváraní do exteriéru vybavené poistkou proti vyskrutkovaniu

AGB-16-mm-3D

Farebné prevedenie: záves biely pozink s možnosťou použitia krytiek

Dverové kľučky

KĽUČKY

Kľučky na dvere patria medzi veci, ktoré používame najčastejšie. „Podávame“ si ich niekoľkokrát denne. Každá kľučka na dvere v nás vyvolá nejaký dojem. Či dobre padne do ruky, alebo je príjemná na dotyk, ako sa s ňou manipuluje… ale aj to, ako ladí s ostatným zariadením. Preto by výber kľučky na dvere nemal byť zanedbateľnou činnosťou, ale určitou bodkou pri dokončovaní bytu či domu.

Štítové a rozetové kovanie

Tradičným dverovým kovaním je štítové kovanie (niekedy tiež označované ako štítkové kovanie), ktoré má už dlhú históriu. Jedná sa o kovanie klasicky umiestnené na štíte, na ktorom je kľučka aj zámok. Ak si zvolíte štítové kovanie, potom je potrebné vedieť, akú rozteč potrebujete (vzdialenosť osi kľučky od osi kľúča). Na rozdiel od štítového kovania, novodobejšie rozetové kovanie je rozdelené na dve časti, na kľučku a zámok, preto sa tiež používa termín delené kovania. Výhodou tohto typu kovania je, že nemusíte riešiť veľkosť rozteče, možno ho totiž namontovať na každé dvere. Pri výbere rozetového kovania si môžete vybrať z hranatých a okrúhlych tvarov, ďalej je potrebné sa rozhodnúť, aký typ rozety si prajete.

Bezpečnostné kľučky

Okolnosti nás občas donútia kúpiť nové alebo vymeniť staršie dverové bezpečnostné kovanie. Nepochybne však výberom správneho kovania pomôžeme ochrániť svoj majetok. Bez ohľadu na funkčné vlastnosti má jeho vzhľad i psychologický aspekt. Bezpečnostné kovanie pomôže odradiť príležitostného zlodeja, ktorý radšej zamieri vedľa. Napríklad tam, kde sa okolo jednoduchého zámku blýska obyčajné kovanie, ktoré už na prvý pohľad kladie oveľa menší odpor voči násilnému vniknutiu.

decentis-pressburg

HOPPE Liverpool

HOPPE London 54 mm

hoppe-atlanta

HOPPE-Tokyo

komp-sk.sk
Naša firma sa špecializuje na výrobu eurookien a eurodverí. Zakúpili sme technológie, ktoré spĺňajú všetky požiadavky na kvalitu a estetiku. Dnes je naším hlavným mottom "Spokojný zákazník", pretože len spokojný zákazník poskytne kladné referencie a posunie nás vpred.
Nájdete nás
vns
Kontakt
Meno: Mário Komár
Adresa: Nálepkova 162/21
98552 Divín
Tel.č.:0903 556 006
0903 261 741
0902 119 110